
Dziesięć długich i pracowitych miesięcy szkoły za nami. Słońce przygrzewa już tak mocno, że chce się zanurzyć nogi w wodzie. Po prostu, „ Pora na wakacje”.
W ostatni piątek czerwca zebraliśmy się na podwórku naszego Ośrodka, by pożegnać nie tylko rok szkolny 2024/2025, ale całkiem spore grono uczniów szkoły branżowej I stopnia i szkoły przysposabiającej do pracy.
Uroczystość rozpoczęła się dostojnym polonezem. Przejęci uczniowie odtańczyli skomplikowane figury i układy, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie odchodzący uczniowie pożegnali się z pracownikami Ośrodka oraz z koleżankami i kolegami. Podziękowali za wspólne lata, za przeżywane razem radości i smutki. Słowa wdzięczności popłynęły również w stronę rodziców. Absolwenci wyrazili swą wdzięczność wierszami, piosenkami, a także bukietami kwiatów dla wszystkich Pracowników złożonymi na ręce Pań Dyrektor. I choć głos łamał się niektórym, to starali się mówić i śpiewać jak najpiękniej na ich ostatniej w tej szkole uroczystości. Od młodszych uczniów oraz pań wychowawczyń otrzymali życiowe rady, które być może staną się ich drogowskazami w dorosłym życiu. Fale wzruszeń, ale i śmiechów wywołały też prezentacje, ukazujące drogę szkolną odchodzących uczniów.

Nastrój zmienili młodsi uczniowie, którzy żywiołowo i radośnie pożegnali mijający rok szkolny i powitali pukające do drzwi wakacje.
Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Justyna Dąbrowska, która serdecznie podziękowała wszystkim Pracownikom Ośrodka i Uczniom za mijający rok szkolny. Wyraziła nadzieję, że nadchodzące dwa miesiące będą bezpieczne dla wszystkich i przyniosą odpoczynek, relaks. Życzenia i słowa podziękowania, w imieniu Starosty Górowskiego Kazimierza Boguckiego i Zarządu Powiatu Górowskiego, skierował do nas Wicestarosta Górowski Ryszard Wawer.
Przyszła pora na podsumowanie mijającego roku wszystkich uczniów i przedszkolaków naszego Ośrodka. Na scenę wkroczyli uczniowie i przedszkolaki wyróżniający się w nauce i zachowaniu.
Jeszcze tylko chwila i każdy będzie mógł zaśpiewać: Zabieram plecak stary
i lecę tam, gdzie chcę”.
Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką pp. Katarzyny Kordiak, Elżbiety Kochańczyk i Katarzyny Kowaluk