
Dnia 8 maja, uczniowie klas IV, V, VII oraz VIII wybrali się na wycieczkę do lubińskiego zoo oraz do galerii Cuprum Arena.
Ogród zoologiczny usytuowany jest w Parku Wrocławskim, który jest miejscem bytowania oraz gniazdowania około 70 gatunków dzikich ptaków.
Na terenie ogrodu odwiedziliśmy trzynaście wolier składających się na Szlak Ptaków, w których prezentowanych jest ok. 60 gatunków ptaków Polski i świata, a wśród nich: pawie, żurawie, orły, sowy, gęsi, bociany czarne i białe i wiele innych. Poznaliśmy wszystkie wymienione ptaki, a następnie udaliśmy się do kolejnej atrakcji, czyli Zagrody Zwierząt Gospodarskich,

w której hodowane są zwierzęta gospodarskie, ze szczególnym uwzględnieniem ras rodzimych, takich jak: krowa białogrzbieta, koza karpacka, koza sandomierska, owce, osły, kuce, alpaki, króliki, indyki, kozy oraz kury.
Obcowanie z tymi zwierzętami dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Radości i śmiechu, było wiele. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze żubry, po czym udaliśmy się do galerii, gdzie każdy miał chwilę czasu wolnego.
Wróciliśmy w dobrych humorach, pełni wrażeń i zrelaksowani.